DB JUNK'ta kullanılan fotoğraflar ve içerik izinsiz yayınlanamaz...

22.06.2010

Kolombiya, Etiyopya, Çad, Fransa, Cezayir...

Haider Ackermann'ın gelişigüzel katmanlarla bağlanmış gibi duran 2011 yaz erkek koleksiyonunu tanıtırken çalışmalarını daha iyi anlayabileceğiniz ve yaratıcılığına büyük katkısı olan hayat hikayesinden kısaca bahsetmek istiyorum. 1971 Kolombiya doğumlu Haider Ackermann Fransız bir aile tarafından evlat edinilmiş
Babasının işi nedeniyle çocukluğu Etiyopya, Çad, Fransa ve Cezayir'de geçmiş. Bu kadar çok ülkede yaşamış olmak yaratıcılığına müthiş bir değer kazandırmış. Nihayet Hollanda'ya yerleşmiş ve daha önce ki postlarımda bahsettiğim Antwerp'deki ünlü Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisinde Moda tasarım okumaya başlamış. 
2002 yılında Raf Simons tarafından keşfedilmiş ve 2004 yılında Dünyanın en prestijli ödülü olan İsviçre Moda ödülünü kazanmış.
Farklı kültürlerde yaşamış olmasının etkilerini hemen her koleksiyonunda görebilmek mümkün. 

Kurt Cobain'e çok benzemiyor mu?

 Bu da Afrikalı Johnny Depp :)

Gevşek harem pantalonları, yelekler, hırka ve kuşaklar...

Ama bu haksızlık değil mi? Erkekler ileri yaşlarda daha da iyi görünüyorlar...Unisex koleksiyon kadın, erkek, genç yaşlı, herkes için...2 yorum:

  1. Muhteşem bir koleksiyon, her parçası giyilebilir. Favorim sarışın mankenin giydiği çizgili, exotic hayvan desenli siyah beyaz kombin. Bütün gün, akşam ve gece yatağa dahi giyerdim :)

    YanıtlaSil
  2. alakasız bir soru geliyor: vodafone reklamındaki kız Beg mi?

    YanıtlaSil