DB JUNK'ta kullanılan fotoğraflar ve içerik izinsiz yayınlanamaz...

31.08.2011

Üzgünüz çok...

İnsanlar ne kadar düşüncesiz ve bencil olabiliyor. 8 yıldır evimizin ferdi tatlı foxy'mizi bu sabah dolaştırırken serbest bırakılmış bir Golden koşarak gelip sırtından kaptı. 
Ayır ayırabilirsen! 
Sahibinin kılını bile kıpırdatmadığı, çevreden gelen bekçilerin ayırmaya çalıştığı olay sonrası kanlar içinde kalan Foxy'imizin adeta bir çocuk gibi nasıl ağladığını anlatamam:(
Suç saldıran köpekte filan değil tamamen sorumsuz sahibinde. Köpek sahibi olmak büyük sorumluluk. Neticede fatura yine sevdiklerimize çıkabiliyor!
Az önce ameliyat oldu. O da bir can taşıyor! Çocuklarım ağlıyor. 
Üzgünüz çok...:(

26 yorum:

 1. çookk geçmiş olsun. E başı boş bırakılan köpekler yüzünden neler olmuyor ki?? bence o saldıran köpek uyutulmalı...

  YanıtlaSil
 2. inanılır gibi değil..cok uzuldum!bu karsı taraf nasıl bu kadar umarsız olabildi..Insanlar gittikce cirkinleşiyor..Umarm hızlı bir şekılde iyileşir Foxy:(

  YanıtlaSil
 3. çok geçmiş olsun :(...umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur sevgili foxy...

  YanıtlaSil
 4. Ah canım, çok üzücü, umarım hemen iyileşir,çok geçmiş olsun :(((

  YanıtlaSil
 5. Çok geçmiş olsun. Tasmasız köpek gezdirene gerçekten çok kızıyorum. Başınıza gelen büyük bir olay tabii ama ayrıca seven var sevmeyen var. Herkesin dibinde bitmek zorunda mı bunların köpekleri? Foxy için zaten üzüldüm ama çocuklarınızın böyle bir durumla karşılaşması da çok yazık olmuş. Ameliyat iyi geçmiştir umarım. Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. kıyamam ben ona:( çok geçmiş olsun Denizcim. En kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah.

  YanıtlaSil
 7. köpeğin uyutulması da çare değil sahibine yapılması gereken bir şey o. Bende iguana sahibiyim ne kadar uysal olsa da insan içinde ne yapacağı belli değil. Baktığınız ne olursa olsun ilk suç sahibinde!

  YanıtlaSil
 8. Geçmiş Olsun :(((

  YanıtlaSil
 9. offf kıyamam yaa :(( Çok geçmiş olsun umarım hemen iyileşir Foxy =(

  YanıtlaSil
 10. resmen okurkan canım yandı. :(

  ben de köpek sahibi olmak istiyorum fakat gerçekten çok büyük sorumluluk.

  foxy'e büyük geçmişler olsun. umarım en kısa zamanda iyileşir.

  YanıtlaSil
 11. Çok geçmiş olsun ya çok üzüldüm çok severim hayvanları. İnsanlar bazen saçmalıyor.

  YanıtlaSil
 12. benim de iki kedi bir köpeğim var. bir hayvana sevgi vermek nasıl bir şey biliyorum, ne kadar üzgün olduğunuzu anlayabiliriyorum. foxy ye büyük geçmiş olsun, size de sabır diliyorum...

  YanıtlaSil
 13. Duyarlı iyi dileklerle yazılmış yorumlarınız için sonsuz teşekkürler.
  Foxy'e 18 dikiş atıldı, şimdi daha iyi ancak hala narkozun etkisinde titrerken çaresiz:(
  Ne yazık ki köpekler de tıpkı insanlar gibi sahiplerinin evdeki davranışları nedeniyle yetiştirilirken potansiyel saldırgan olabiliyorlar.
  Sadece onları beslemek yetmez, yetiştirirken her yönüyle diğer insanlara, hayvanlara ve çevreye karşı sorumlu olduğumuz da unutulmamalı!
  Keşke bunu sizler gibi herkes anlayıp algılayabilse!..

  YanıtlaSil
 14. çok çok geçmiş olsun sevgili foxy ye en iyileştirici güzel geçmiş olsun dilekleri yolluyorum bodrumdan :)

  YanıtlaSil
 15. evde minik bir can besleyen biri olarak bu yazıyı okurken extra üzüldüm :(
  Umarım hiç birşeycik olmaz :(
  Çok ama çok geçmiş olsunn..

  YanıtlaSil
 16. korkunç birşey bu!
  içim parçalandı.. insan öyle cani ki eve alınıp bakılan kedi, köpek de birer canlı üstelik insandan savunmasız.
  çok geçmiş olsun umarım bir an evvel iyileşir Foxy.

  YanıtlaSil
 17. çok çok çok üzüldüm... fotograflarından belli ki harika bir çocuk foxy... güzelim foxy, dilerim bir an önce sağlığına kavuşur. herşeyi geride bırakır. ve çimlerde neşeyle koştuğu günler yakında olur.... çok geçmiş olsun. hepinize...

  YanıtlaSil
 18. çok büyük geçmiş olsun:(( umarım bir an önce güzel foxy'miz iyileşir..

  YanıtlaSil
 19. Köpek niye uyutulsun öyle saçma şey mi olur adsız? O zaman saçma sapan bi ailenin yanında yetişen saldırgan bir çocuğu da öldürelim, öyle mi? Suç kesinlikle sahibinde. Onu tasmasız dolaştırmasında değil yalnızca. Köpeği rehabilite edilmesi gereken duruma getirmiş olmasında. Ne kafalardaysa artık?!

  YanıtlaSil
 20. çok üzüldüm, çok çok geçmiş olsun. umarım hızla eski sağlığına kavuşur. sevgiler .)

  YanıtlaSil
 21. büyük geçmiş olsun umarım şimdi durumu daha iyidir. maalesef bazı kişiler köpek beslemeyi köpek almak kadar kolay zannediyor ve başıboş bırakılan iri cins köpeklerinin yaratacağı sorunları göremiyorlar. şimd durmu nasıl foxy'nin?

  YanıtlaSil
 22. kiyamam ! o da bir can tasiyor ve isin en sorumsuz kismi bir baska hayvansever!! in olaya neden olmasi :(( Durumunuz simdi nasil ? Bize haber verin lutfen ;)

  YanıtlaSil
 23. çok geçmiş olsun Foxy'e onlar da insandan farksız bence yaşayan bilir...

  YanıtlaSil
 24. 9 yaşında bir labradorumuz var ve sitemizde yan apartmandaki bir komşunun bakımını üstlendiği ve hiçbir şekilde tasma takmadığı,serbest olarak bahçede bıraktığı kocaman bir alman kurt köpeği her köpeğimizi dışarı çıkardığımızda saldırıyordu kızımıza.sahibini milyon kez uyardık,tasmasız bırakmamasını rica ettik ama anlamadılar.Zabıta ve belediyeye haber verdiğinizde gelip uyutuyorlar köpeği, böyle bir şey de olmasını istemediğimizden en sonunda hukuki yollara başvurduk. İnsanlar gerçekten çok duyarsız ve düşüncesiz,köpeğin sahibini uyardığımızda "ne olmuş yani insana mı saldırıyor" diyerek tepki verdi..malesef insanlarımız böyle, Foxy'ye çok geçmiş olsun,umarım tekrarlanmaz.

  YanıtlaSil
 25. Of of of çok geçmiş olsun ne olur güncel durumunu da haber verin bizlere... En nefret ettiğim şey insanların biblo alır gibi Golden alması ve o hayvanı bile sinir küpü haline getirebilmesi. Şu kedi-köpek sahiplendirilmesi olayına bir çeki düzen verilse artık ya. Oturduğumuz site biraz şehir dışında ve yaklaşık 1 yıldır site yanıundaki alanda yaşayan kuço sürüsü içinde bir de beyaz Golden var. Hayvancağız yolun ağzına yatıp tam 1 yıldır kendisini oraya bırakan insan müsvettesinin geri gelmesini bekliyor, ben ne diyeyim bu insanlara. Önüne gelen çocuk yapmasın, önüne gelen kedi-köpek sahiplenmesin, bir de bu tip saldırı durumlarında da bir ceza uygulansın köpek sahibine. Köpeğe rehabilitasyon, sahibine de eğitim ve ceza gibi. Biraz medeniyet istiyoruz ya çok mu?

  YanıtlaSil